انجمن مهندسین عمران سون سیویل

نسخه‌ی کامل: عایق با طول عمر بالا
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
استفاده از مصالحی که دوام و طول عمر بالایی دارند بر پایداری ساختمان تاثیر مثبت می گذارند، در واقع پایداری ساختمان تابعی از دوام و طول عمر مصالح بکار رفته در آن می باشد.
عایق صوتی حرارتی پشم سنگ با داشتن طول عمر و دوام بالا از بهترین گزینه ها در این زمینه برای عایق کاری صوتی، حرارتی و ضد حریق ساختمان (و همچنین در زمینه های دیگر عایق کاری مانند عایق کاری تجهیزات صنعتی) می باشد.
[تصویر:  3d3b7d5d68132cc424920deb43e754bb_XL.jpg]

دوام یک محصول به توانایی آن در برابر حفظ عملکردهای لازم در طول زمان استفاده و تحت شرایط قابل پیش بینی گفته می شود. مواد معدنی بادوام هستند و به دلیل پایداری و طول عمر بالایی که دارند، هزینه های محیط زیستی، اجتماعی و تعمیر و نگهداری را در زمینه هایی که از آن ها استفاده می شود را کاهش می دهند.
ساختمان هایی که با مصالح بادوام ساخته می شوند نیاز به نظارت و تعمیرات کمتری دارند. هزینه های ناشی از تعمیرات و نگه داری یک ساختمان در طول عمر آن 5 برابر بیشتر از هزینه ساخت آن می باشد، بنابراین انتخاب مواد با طول عمر بالا از نظر اقتصادی و زیست محیطی یک انتخاب هوشمند می باشد.

از جمله مصالحی که در ساختمان استفاده می شود عایق حرارتی و عایق صوتی می باشد. پشم سنگ با داشتن طول عمر و دوام بسیار بالا یک گزینه بسیار مناسب برای عایق کاری ساختمان می باشد.
عایق پشم سنگ به دلیل مواد اولیه تشکیل دهنده آن (سنگ بازالت) طول عمری برابر با طول عمر ساختمان دارد.

 
شواهدی بر طول عمر بالای پشم سنگ

به منظور بررسی طول عمر عایق پشم سنگ یک شرکت تولیدی پشم سنگ کمپین دوام راه اندازی کرد و در آن محصولات پشم سنگ بکار رفته در ساختمان های 20 تا 55 ساله را مورد بررسی قرار داد. نتایج بدست آمده توسط آزمایشگاه مستقل FIW در مونیخ مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج بررسی نشان دادند که عایق حرارتی بکار رفته عملکرد حرارتی سازگاری را در مقایسه با اندازه گیری های قبلی داشته اند.
عایق پشم سنگ یک عایق با دوام است و اگر به درستی نصب گردند، کاربران می توانند بر روی عملکرد سازگار آن تکیه کنند.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/368-%...9%84%D8%A7