انجمن مهندسین عمران سون سیویل

نسخه‌ی کامل: معرفی باغ‌ موزه ی دفاع مقدس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
باغ موزه ی دفاع مقدس به عنوان نمادی از هشت سال مقاومت، برای بزرگداشت یاد و خاطره ی دفاع مقدس در تهران ساخته شده است. این باغ موزه، در امتداد بزرگراه شهید حقانی تا بزرگراه شهید همت در زمینی به مساحت ۲۰۰ هزار متر مربع ساخته شده و شامل باغ راهی زیبا است.
باغی منحصر به فرد از یادگارهای مقاومت
این باغ راه، با نورپردازی زیبا و گل کاری های متنوع و متفاوت، ورودی باغ موزه را به محوطه ی وسیعی به نام باغ دره وصل می کند. باغ دره ی دفاع مقدس در فضایی باز و در نزدیکی تالار های موزه ی دفاع مقدس احداث شده است. این باغ دره در حد فاصل دو ایستگاه متروی شهید حقانی و شهید همت به صورت طولی احداث شده است. احداث پارکینگ های طبقاتی این امکان را به شهروندان می دهد تا خودروهای شخصی خود را با امنیت داخل پارکینگ پارک کنند و با خودروهای سرویس داخل باغ موزه از فضای ۲۰۰ هزار متری این باغ دیدن کنند.
[تصویر:  IMG10321288.jpg]
همچنین فضاهای بازی که داخل باغ در نظر گرفته شده اند، مانند فضاهای سبزی که مخصوص حضور و تفریح مردم و همچنین فضاهای قابل استفاده برای برگزاری مراسم و رزمایش های مختلف، به شکلی در این موزه طراحی شده اند که در مناسبت های زمانی مختلف امکان تنوع و تغییر در کاربری فضاها افزایش پیدا می کند. کاربری هایی مثل رزمایش های هفته ی دفاع مقدس و برگزاری ٍآئین تعزیه در ماه محرم یا نمایش فیلم های جنگی بر پرده بزرگ و در هوای آزاد.

ادامه مطلب در لینک زیر:


http://ccop.ir/ViewText.aspx?Id=3418&%D9...8%AF%D8%B3