انجمن مهندسین عمران سون سیویل

نسخه‌ی کامل: سینمای شناور؛ سازه ای با موتور هیبریدی و سوخت زیستی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سینمای شناور؛ سازه ای با موتور هیبریدی و سوخت زیستی

این سینما میزبان طیفی از مناسبت‌های تابستانی شامل نمایش فیلم در فضای باز، گفتگوها و کارگاه‌ها خواهد بود و هم‌اکنون از خلال آبراه‌های شهری لندن در حرکت است.

شرکت معماری «دوگان موریس» با همکاری مرکز UP Projects سال جاری میلادی از «سینمای شناور» رونمایی خواهد کرد که تا پایان سپتامبر در آبراه‌های شرق لندن میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
برای اجرای این پروژه، شرکت دورگان موریس طرح ممتازی را ارائه داد که یک کرجی را به سینمای شناگر تبدیل می‌کرد.
سینمای شناور جدید نسخه ارتقایافته خانه سینمای شناور اولیه متعلق به UP Projects است که در سال ۲۰۱۱ آغاز به کار کرد، اما به دلیل آغاز بازی‌های المپیک در سال ۲۰۱۲ متوقف شد.
 
سینمای جدید از طریق یک موتور هیبریدی نیرودهی می‌شود که این موتور با استفاده از سوخت زیستی کار می‌کند.
 
این سینما میزبان طیفی از مناسبت‌های تابستانی شامل نمایش فیلم در فضای باز، گفتگوها و کارگاه‌ها خواهد بود و هم‌اکنون از خلال آبراه‌های شهری لندن در حرکت است.
 
نورافکنی واقع در بالای عرشه در درون یک سازه مکعبی نیمه مات قرار دارد و طی فیلم، در غروب روشن خواهد شد.
 
علاوه بر تئاتر سینمای آنبورد کوچک، فیلم‌ها همچنین از درون کابین مکعبی بر روی سطح ثابت بیرونی نورافکنی می‌شوند و امکان لذت بیشتر از تجربه تصویر متحرک در هوای آزاد و همچنین غروب‌های تابستانی گرم را به اهالی لندن می‌دهد.
 
سالن آنبورد مجهز به تجهیزات نورافکنی، سیستم‌های شنیداری-بصری، تئاتر سینمای کوچک برای نمایش فیلم یا مناسبت‌های شناور است.
 
سینمای شناور UP Projects تنها تئاتر سینمای شناور حال حاضر نیست و «فیلم‌های شناور» لندن که یک کلوب فیلم است، بر عرشه یک کشتی کلاسیک متعلق به سال ۱۹۲۰ به نام SB Repertor قرار گرفته است.
 
هم‌اکنون این کشتی که در اسکلت سنت‌ کاترین لندن واقع شده، طیفی از فیلم‌ها را در تئاتر مجهز به ۴۰ صندلی موجود در فضای بسته خود به نمایش می‌گذارد.
 
همزمان سینمای Archipelago واقع در ساحل Yao Noi تایلند نسخه‌ای مهیج از یک سینمای فضای باز شناور است.
 
از این بروژه سال گذشته و طی جشنواره Rocks Yao Noi رونمایی شد و صفحه نورافکن شناور بزرگ و یک قایق شناور را با هم ترکیب می‌کند.
 
 
 
[تصویر:  78934_131.jpg]
 
[تصویر:  78935_259.jpg]

مشاهده تصاویر در ادامه مطلب
http://ccop.ir/ViewText.aspx?Id=2285&%D8...8%AA%DB%8C