درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

انجمن مهندسین عمران سون سیویل سایر انجمن ها موضوعات متفرقه v
کلایمر پرتابل مکانیکی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کلایمر پرتابل مکانیکی

Thu, ۲۴ Sep ۲۰۱۵ ۱۴:۱۶:۳۴ +۰۰۰۰UTCپنج شنبهع۳۰۱۶vUTC,
#1
کلایمر پرتابل مکانیکی
ست کلایمر مکانیکی عمدتا برای دسترسی به ارتفاع جهت نماکاری و سیمانکاری در کارهای ساختمانی و نتعمیر و نگه داری سایت های صنعتی و... مورد استفاده قرار می گیرد.
مزایای استفاده از کلایمر مکانیکی
1- بهترین جایگزین برای داربستهای فلزی در کارهای ساختمانی و صنعتی. در کارهای ساختمانی برای انجام عملات ساختمانی از داربستهایی فلزی بهره می برند که دارای مشکلات مختلفی بوده و از نظر امینیت جانی برای کاربران بسیار ضعیف می باشند و همچنین هزینه مالی سنگینی به کارفرماها تحمیل می کنند و سرعت پیشرفت پروژه را کاهش می دهند. در حال که کلایمرها تمامی مشکلات فوق را مرتفع می نمایند
2- افزایش ضریب امنیت جانی کاربران و احساس آرامش برای کاربران. در این دستگاه از شش سیستم امنیتی مختلفی بهره برده شده است . این سیستم های امنیتی در مواقع اضطراری می توانند از سقوط دستگاه جلوگیری نمایند.  علاوه بر سیستم های مختلف امنیتی که بر روی کابل اصلی دستگاه عمل می نمایند، یک کابل امنیتی مستقل نیز در دستگاه استفاده شده است که همواره توسط یک سیستم ترمز موازی (block stop)  قفل می باشد و در مواقع امنیتی که هیچ کدام از سیستم های موجود( سیستم ترمز پاراشوت- ترمز کمانی- ترمز لنتی) در  عمل ننمایند وارد عمل شده و کل مجموعه را قفل می نماید. همچنین سیتسم دیگری بر روی دستگاه سوار شده است که با افزایش وزن سازه، باعث افزایش اطمینان و فشردگی سیم بکسل و در نتیجه افزایش ضریب ایمنی دستگاه می گردد.
3- توجیه اقتصادی بسیار مناسب. قیمت تمام شده نصب و اجرای کلایمر در مقایسه با داربست  پایین می باشد.
4- افزایش سرعت پیشرفت کاری به دلیل عدم وجود محدودیت های مختلف که در داربست های فلزی وجود دارد مانند جابه جایی تخته و...
5- عدم نیاز به نیروی انسانی متخصص برای نصب و راه اندازی های متعدد و استفاده.
6- سهولت نصب و راه اندازی و حمل و نقل. کلیه قسمت های دستگاه توسط پیچ و مهره بهم متصل می گردند در نتیجه به راحتی قابلیت مونتاژ و دمونتاز را دارد.
ست کلایمر مکانیکی نیز از قسمت های مختلف تشکیل شده است که عبارتند از: وینچ کلایمر مکانیکی، کابین یا پلت فورمز، سیم بکسل و سازه های مهار کننده بالای ساختمان که در ادامه توضیحات کامل ارائه شده است.
1- وینچ کلایمر. مهمترین بخش در ست کلایمرهای مکانیکی بوده و تامین کننده نیروی لازم برای بالابری می باشد. در داخل وینچ های مکانیکی از سیستم های مختلف امنیتی استفاده شده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-1-ترمز اضطراری block stop
این سیستم ترمز به عنوان یک سیستم ترمز امنیتی و اضطراری می باشد. در مواقعی که سیم بکسل اصلی بنا به دلایل مختلف از مدار خارج گردد این سیستم ترمز وارد عمل شده و کابین را روی سیم بکسل مستقل امنیتی قفل می نماید. در نتیجه ست دستگاه شامل 4 عدد سیم بکسل بوده که دو عدد سیم بکسل اصلی و دو عدد سیم بکسل مستقل ایمنی می باشد.
2-1-سیستم ترمز حساس به سرعت کلایمر.
این سیستم ترمز در مواقع شتاب گیری دستگاه برای سقوط وارد عمل شده و از سقوط دستگاه جلوگیری می نماید. اساس عملکرد آن بر سرعت حرکت دستگاه استوار می باشد. به محض اینکه سرعت حرکت دستگاه به بیش از 9 متر بر دقیقه برسد. ان سیستم ترمز وارد عمل شده و دستگاه را به صورت اتوماتیک قفل می کند.
3-1-سیستم ترمز لنتی اصطکاکی کلایمر.
سیستم ترمز لنتی بر اساس اصطکاک مابین لنت ترمز و دیسک واسط عمل می نماید. این مکانیزم از حرکت رو به پایین دستگاه جلوگیری می کند و همواره دستگاه را به صورت اتوماتیک در حالت قفل نگه می دارد.
4-1- سیستم افزایش دهنده ضریب اطمینان با افزایش بار.
هر چقدر بار دستگاه یا به اصطلاح وزن قفسه کاربران زیادتر گردد، این مکانیزم ها باعث می گردند تا حالت خودترمزی در دستگاه تشدید گردد و وقتی بار بیش از حد مجاز به سیستم اعمال گردد، این مکانیزم باعث می گردد تا دستگاه قفل نماید تا از بروز خطرات مختلف جلوگیریی به عمل آید.
2- کابین یا سبد قرار گیری کاربران کلایمر
این سازه فلزی یک عرشه برای قرار گیری کاربران دستگاه که عمدتا سیمانکاران، نماکاران و یا کاربران مختلف می باشند است. این سازه از تکه های 2 متری تشکیل شده است در  نتیجه طول قفسه از دو متر تا شش متر متغیر می باشد تا بتواند در نماهای مختلف و موقعیت های مختلف نماهای ساختمان استفاده گردد.
3-سازه های مهار کننده بالای ساختمان.
این سازه ها برای تحمل وزن کابین طراحی و ساخت شده اند و در بالای ساختمان قرار می گیرند و به صورت قطعه قطعه بوده که با پیچ و مهره به هم متصل شده اند تا حمل و نقل و انتقال آن به پشت بام تسهیل گردد.
        ویژگی های سازه مهار کننده بالای ساختمان:
برای حمل و نقل آسان ساز ه ها قابلیت دمونتاژ و مونتاژ را دارند. برای تحمل وزن کابین از وزنه های تعادل که بلوک های بتنی می باشند استفاده می گردد. سازه ها متحرک بوده و با استفاده از چرخ های زیرین آن می توانند در جهت عرض ساختمان حرکت کنند ظرفیت تحمل: 1000 کیلوگرم
4- در یک ست کلایمر مکانیکی 4 عدد سیم بکسل نمره 8 هسته فولادی با بافت  6*19+IWRC  مورد استفاده قرار می گیرد که دو عدد سیم بکسل امنیتی و دو عدد سیم بکسل اصلی دستگاه می باشد.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سیستم کاهش صدا با مقاومت مکانیکی بالا paramisrockwool 0 617 Tue, ۲۹ Nov ۲۰۱۶ ۰۳:۵۶:۰۷ +۰۰۰۰UTCسه شنبهص۳۰۵۶vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  کلایمر پرتابل برقی جایگزین داربست adhami 0 938 Sun, ۲۸ Jun ۲۰۱۵ ۱۳:۵۷:۵۵ +۰۰۰۰UTCيك شنبهع۳۱۵۷vUTC
آخرین ارسال: adhami
  ترمومتر دیجیتال پرتابل چیست؟ ktajhiz 0 947 Sun, ۱۴ Jun ۲۰۱۵ ۱۵:۱۴:۲۷ +۰۰۰۰UTCيك شنبهع۳۱۱۴vUTC
آخرین ارسال: ktajhiz

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
صفحه‌ی تماس | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS