درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

انجمن مهندسین عمران سون سیویل سایر انجمن ها موضوعات متفرقه v
بهترین عایق برای بیمارستان

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بهترین عایق برای بیمارستان

Fri, ۲۹ Jan ۲۰۱۶ ۱۷:۵۱:۰۱ +۰۰۰۰UTCجمعهع۲۹۵۱vUTC,
#1
بهترین عایق برای بیمارستان
از فاکتورهای مهم هر بیمارستان به عنوان یک محیط درمانی، ایجاد آسایش حرارتی و صوتی مطلوب است. اهمیت ایجاد محیطی با دمای مناسب در زمستان و تابستان و همچنین محیطی آرام و به درو از سر و صدا در بیمارستان ها بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه بیمارستان ها تحت تاثیر منابع تولید آلودگی صدا قرار دارند که می تواند آسایش بیماران را از بین ببرد. حد مطلوب صدا در اتاق بیماران در بیمارستان ها 30 دسی بل، در اتاق عمل 35 دسی بل و در اتاق انتظار 40 دسی بل است.
باید از ورود صداهای بالا به بیمارستان جلوگیری کرد و به همین دلیل استفاده از عایق صوتی در بیمارستان ها الزامی است.


عایق پشم سنگ بهترین گزینه برای عایق کاری بیمارستان ها می باشد. عایق صوتی پشم سنگ به دلیل ساختار فیبری بازی که دارد باعث کاهش عبور صدا و کاهش جذب آن می شود. پشم سنگ باعث کاهش انرژی صدا در هنگام عبور از آن می شود و این مانع از ورود صدا و یا خروج آن می شود.
علاوه بر این پشم سنگ یک عایق حرارتی با ضریب انتقال حرارت پایین و راندمان بالا می باشد که این ویژگی در کنار عایق صوتی بودن آن، باعث می شود که انرژی کمتری در بیمارستان ها صرف گرم کردن (در زمستان) و خنک کردن (در تابستان) محیط شود می شود. کاهش مصرف انرژی برابر با کاهش هزینه های بیمارستان است.


از مزیت های دیگری که عایق صوتی حرارتی پشم سنگ دارد، ضد حریق بودن آن است. در هنگام آتش سوزی، چون بیماران از سلامت کامل برخوردار نیستند، آسیب پذیرتر از افراد معمولی می باشند. عایق پشم سنگ به عنوان یک عایق ضد حریق عمل می کند و مانع از انتشار آتش به قسمت های دیگر می شود و این زمان لازم را برای نجات جان بیماران فراهم می کند. علاوه بر این پشم سنگ در مواجه به آتش از خود دود سمی منتشر نمی کند که باعث خفگی بیماران و کارکنان بیمارستان شود، این نیز یک مزیت دیگر عایق پشم سنگ به حساب می آید.


پشم سنگ از نظر بیولوژیکی بی اثر است و محیط مناسبی برای رشد باکتری ها، قارچ ها، کپک ها و حشرات نمی باشد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/203-%...9%87%D8%A7
پاسخ
Tue, ۰۲ Feb ۲۰۱۶ ۰۰:۲۵:۳۸ +۰۰۰۰UTCسه شنبهص۲۹۲۵vUTC,
#2
استفاده از پشم سنگ در نوسازی بیمارستانی در کرواسی
در کشور کرواسی بیمارستان ها مجبور هستند که در سال 3% از ساختمان های عمومی خود را نوسازی کنند چون اکثر این ساختمان ها در سال های 1970 تا 1980 ساخته شده اند. از آنجایی که این ساختمان ها حدود 35 الی 45 سال قبل ساخته شده اند کاربرد عایق حرارتی پشم سنگ در نوسازی آن ها باعث صرفه جویی بسیار زیادی می شود.
یکی از پروژه  های نوسازی این بیمارستان ها در شهر اسپلیت در ساحل دریای آدریاتیک انجام شده است. این بیمارستان 20 سال قبل ساخته شده بود و میزان هزینه ی بازسازی آن حدود 10 میلیون یورو بر آورد شده است.
برای نوسازی و عایق کاری بیمارستان و طبق استاندارد ها صرفه جویی در مصرف انرژی، از 37 هزار متر مربع عایق صوتی حرارتی پشم سنگ تخته ای استفاده شده است.
در این پروژه نوسازی 350 گارگر شرکت کردند و بیمارستان تمام مدت نوسازی به کار خود ادامه می داد.
هزینه مصرف انرژی این بیمارستان در سال حدود 1.6 میلیون یورو بوده است که با عایق کاری آن با استفاده از عایق پشم سنگ هزینه ها به نصف کاهش یافت و هزینه این نوسازی در طول 14 سال از طریق کاهش مصرف انرژی جبران می شود.
هزینه ی نوسازی و عایق کاری این بیمارستان بصورت ترکیبی تامین شده است. 65% از سرمایه گذاری خصوصی و 35% از سازمان صرفه جویی انرژی تامین شده است.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/202-%...8%B3%DB%8C
پاسخ
Tue, ۰۱ Mar ۲۰۱۶ ۰۰:۴۴:۲۱ +۰۰۰۰UTCسه شنبهص۴۴vUTC,
#3
استفاده از پشم سنگ در نوسازی بیمارستانی در ولز
در کشور ولز و در شهر Swansea، از عایق پشم سنگ برای عایق کاری یکی از مهمترین بیمارستان های عمومی و آموزشی استفاده شده است.
برای اضافه کردن سه طبقه به این بیمارستان 60 میلیون پوند هزینه شده است و پروژه افزایش طبقات توسط شرکت ساختمان سازی انگلیسی BAM انجام شد. فضایی حدود 280 متر به این بیمارستان افزده شد که شامل بخش های پزشکی، دیالیز، پرتو X و دندانپزشکی بوده است.


در انتخاب عایق حرارتی مناسب برای این پروژه پارامترهای گوناگونی در نظر گرفته شده است مانند مقاومت و پایداری بالای عایق حرارتی، حمل و نقل و نصب آسان آن و راندمان بالای عایق. با توجه به اینکه این پروژه مربوط به بیمارستان بوده است باید در آن استانداردهای مربوطه مانند BS5422:2009 و HTM05-01 رعایت شود. از جمله شرایطی که باید در این پروژه درنظر گرفته شود این است که نباید از مواد قابل اشتعال در بیمارستان استفاده شود. برای داشتن تمام الزامات مطابق با استانداردهای مربوطه مهندسان و طراحان این پروژه تصمیم گرفتند که از عایق پشم سنگ در عایق کاری صوتی و حرارتی این بیمارستان استفاده کنند. برای عایق کاری دیوارها، کانال ها و لوله ها از عایق پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ پتویی و پشم سنگ لوله ای استفاده شده است و میزان پشم سنگ استفاده شده بیشتر از 5000 متر بوده است.


پشم سنگ دارای ویژگی های متمایزی است از جمله این ویژگی ها می توان به عایق صوت و عایق حرارت بودن همزمان آن، عدم اشتعال آن و استایی بالایی که در برابر حرارت دارد بطوری که مقاوم ترین عایق در برابر آتش می باشد، قابلیت بازیافت بالای آن 97%، عدم انتشار گاز گلخانه ای دی اکسید کربن، عدم رشد آفت ها، قارچ ها، باکتری ها و موجودات موذی، مقاومت و پایداری بالای پشم سنگ بطوری که طول عمر آن برابر با طول عمر ساختمان است و نصب آسان آن اشاره کرد.


منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/218-%...9%84%D8%B2
پاسخ
Sun, ۱۴ Aug ۲۰۱۶ ۰۵:۴۱:۰۵ +۰۰۰۰UTCيك شنبهص۳۱۴۱vUTC,
#4
عایق کاری بیمارستان منطقه ای هامبر
بیمارستان جدید Humber River Regional و با امکانات و تجهیزات جدید، در منطقه ای در شمال غربی شهر تورنتو، در کاناد قرار گرفته است؛ این منطقه دارای مردمی با فرهنگ های مختلف است و از پرسرعت ترین اجتماع های در حال رشد در کانادا می باشد.
زمانی که ساخت بیمارستان منطقه ای هامبر تمام شود این بیمارستان خدمات جامعی ارائه می کند تا تمام بیمارهای سرپایی و بیمارهایی که نیاز به بستری شدن دارند را در کل منطقه پوشش دهد. بیمارستان منطقه ای هامبر باعث شده است که تعداد تخت برای بیماران در شمال تورنتو از 549 بیمار به 656 افزایش یابد.
طراحی و ساخت بیمارستان جدید باید طبق دستورالعمل ها و اصول سیستم رتبه بندی LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) انجام می گرفت تا این بیمارستان بتواند گواهینامه نقره ای LEED را دریافت کند.
برای دستیابی این بیمارستان به گواهینامه LEED از عایق صوتی حرارتی پشم سنگ استفاده شده است. این عایق حرارتی طول عمر بسیار بالایی دارد که یکی از امتیازات این عایق شمرده می شود.

[تصویر:  500a44935c8320008f1c713a63e32b8e_XL.jpg]

 
چرا پشم سنگ
دلیل استفاده از پشم سنگ در عایق کاری این بیمارستان ویژگی های زیر می باشد که پشم سنگ دارا است:
- پایداری در گسترده دمایی وسیع
- عایق ضد حریق می باشد
- به محیط زیست آسیب نمی رساند
- مقاوم در برابر آب
- جاذب صدا
- طول عمر بالا، بطوری که مقدار R-value خود را حفظ می کند
- پایدا

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/268-%...D9%87-leed
پاسخ
Thu, ۰۳ Nov ۲۰۱۶ ۰۴:۳۳:۰۲ +۰۰۰۰UTCپنج شنبهص۳۰۳۳vUTC,
#5
عایق کاری بیمارستان توانبخشی
بیمارستان توانبخشی Cheras اولین بیمارستان جامع توانبخشی ساخته شده در مالزی است که به منظور کمک به بیماران در بدست آوردن توانایی های از دست رفته در اثر تصادف یا بیماری، احداث شده است.
این بیمارستان در محل بیمارستان سابق Lady Templer احداث شده و در 7 کیلومتری مرکز کوالالامپور واقع شده است. بیمارستان توانبخشی Cheras مساحتی حدود 39.1 جریب دارد با ظرفیتی برابر با 166 تخت که می تواند تا 300 تخت نیز افزایش یابد. علاوه بر این خدمات سرپایی و خدمات درمانی دیگر نیز در این بیمارستان ارائه می شود.
[تصویر:  7fb770f34c796f7501d3cf0f0dc39075_XL.jpg]

طراحان این ساختمان سعی کردن که بیمارستانی طراحی کننده که هم مردم پسند باشند و هم دوستدار محیط زیست، بنابراین موازنه ای در بین عملکرد بیمارستان و زیبایی شناسی آن در نظر گرفته شده است. در ساخت این بیمارستان توجه زیادی به فضای درون و بیرون شده است و ساختمان بگونه این طراحی شده است که نور بتواند به درون آن نفوذ کند و بیماران، کارمندان و ملاقات کننده ها بتوانند از دیدن مناظر و فضای بیرون لذت ببرند.
مانند تمام مراکز توانبخشی در این بیمارستان نیز به آرامش و بی سرو صدا بودن محیط توجه زیادی شده  تا راحتی مطلوب در طول بهبود بیماران فراهم شود. بنابراین برای عایق کاری کردن بیمارستان و فراهم کردن این نیاز از عایق صوتی پشم سنگ در سیستم دو لایه سقف آن استفاده شده است.

عایق پشم سنگ نه تنها باعث عایق کاری صوتی بیمارستان شده بلکه به دلیل عایق حرارتی بودن مانع از اتلاف حرارت شده و راندمان حرارتی بیمارستان را افزایش داده است.
به دلیل انعطاف پذیری عایق پشم سنگ استفاده شده می توان قطعات عایق را با ضربه زدن و فشردن به خوبی در کنار هم قرار داد و از به وجود آمدن هر گونه گپ و فضای خالی احتمالی که باعث ایجاد پل حرارتی و کاهش راندمان عایق کاری می شود جلوگیری کرد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/303-%...9%86%DA%AF
پاسخ
Sun, ۲۰ Nov ۲۰۱۶ ۰۵:۱۳:۳۸ +۰۰۰۰UTCيك شنبهص۳۰۱۳vUTC,
#6
بیمارستان مونت الیزابت نوونا
یمارستان مونت الیزابت در قلب مرکز پزشکی سنگاپور قرار دارد، در این بیمارستان سعی شده تخصص های پزشکی به همراه برترین تجهیزات و امکانات پزشکی برای معالجه بیماران محلی و بین المللی فراهم شود، در کنار مراقبت های بهداشتی با کیفیت، حفظ حریم خصوصی بیشتر و دسترسی سریع.
از جمله ویژگی های این بیمارستان امکانات کاربر پسند آن از جمله بیش از 250 سوئیت پزشکی، 333 تخت بیمار، مراکز تخصصی سرپایی و باغ هوایی است.
[تصویر:  a8bfce1b35b25b98e185785e8a683747_XL.jpg]

در ساخت و طراحی تمام اتاق های یک تخته این بیمارستان، حریم خصوصی و آسایش صوتی محیط اتاق در نظر گرفته شده است و سعی شده است آرامش لازم برای بیمار فراهم شود. این سطح از آسایش صوتی برای اولین بار در این بیمارستان سنگاپور فراهم شده است.
در عایق کاری دیوارهای این بیمارستان از عایق صوتی پشم سنگ استفاده شده است. عایق صوتی پشم سنگ موج های صوتی را به خوبی جذب می کنند و می توان باعث کاهش شدت و انتشار صوت شوند. از این رو در عایق کاری مکان هایی مانند بیمارستان ها از آن استفاده می شود.

در کنار ویژگی های صوتی عالی که عایق پشم سنگ دارد، ماهیت ضد حریق آن باعث شده که ایستایی بالایی در درجه حرارت های بالا داشته باشد و در صورت آتش سوزی به عنوان مانعی در برابر شعله های حریق عمل می کند و باعث کاهش سرعت آتش می شود که این زمان لازم را برای فرار بیماران، همراهانشان و پرسنل بیمارستان فراهم می کند.

سعی شده است که بیمارستان مونت الیزابت نوونا مطابق با اصول ساختمان های سبز ساخته شده و در این راستا از عناصر دوستدار طبیعت در روند ساخت و ساز آن استفاده شده است. شامل سیستم یکپارچه فناوری سبز فتوولتائیک، سیستم تهویه نو آورانه آن و استفاده بهینه از نور به منظور افزایش صرفه جویی انرژی. همچنین از تخته های پشم سنگ در عایق کاری کانال های سیستم تهویه مطبوع، برای رسیدن به راندمان حرارتی و کاهش سر و صدا استفاده شده است.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/309-%...9%86%DA%AF
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عایق کاری لوله با عایق پتویی paramisrockwool 0 1,106 Wed, ۲۴ Jan ۲۰۱۸ ۰۴:۵۵:۳۴ +۰۰۰۰UTCچهار شنبهص۲۹۵۵vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  عایق کاری لوله با عایق لوله ای پشم سنگ paramisrockwool 0 1,010 Wed, ۲۴ Jan ۲۰۱۸ ۰۴:۴۱:۱۳ +۰۰۰۰UTCچهار شنبهص۲۹۴۱vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  مقایسه روش های مختلف عایق کاری لوله paramisrockwool 0 1,042 Wed, ۲۴ Jan ۲۰۱۸ ۰۴:۲۵:۴۳ +۰۰۰۰UTCچهار شنبهص۲۹۲۵vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  عایق کاری ساختمان با پشم سنگ در پروژه تحقیقاتی دانشگاه کمبریج paramisrockwool 0 899 Wed, ۲۴ Jan ۲۰۱۸ ۰۳:۴۸:۴۴ +۰۰۰۰UTCچهار شنبهص۲۹۴۸vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  خصوصیات مهم عایق حرارتی paramisrockwool 0 849 Wed, ۲۴ Jan ۲۰۱۸ ۰۳:۱۷:۳۶ +۰۰۰۰UTCچهار شنبهص۲۹۱۷vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  کاربرد پشم سنگ در عایق کاری ساختمان های ادوارد وود paramisrockwool 0 749 Fri, ۱۹ Jan ۲۰۱۸ ۰۶:۳۲:۲۴ +۰۰۰۰UTCجمعهص۳۰۳۲vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  انبار کردن عایق حرارتی paramisrockwool 0 853 Mon, ۱۵ Jan ۲۰۱۸ ۰۴:۴۵:۴۹ +۰۰۰۰UTCدو شنبهص۳۰۴۵vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  چرا عایق پشم سنگ paramisrockwool 0 844 Sun, ۳۱ Dec ۲۰۱۷ ۰۱:۰۱:۵۳ +۰۰۰۰UTCيك شنبهص۳۰۰۱vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  اهمیت عایق کاری paramisrockwool 0 852 Thu, ۲۱ Dec ۲۰۱۷ ۰۳:۳۱:۰۵ +۰۰۰۰UTCپنج شنبهص۳۰۳۱vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  مقایسه عایق های حرارتی مختلف paramisrockwool 0 865 Sat, ۱۶ Dec ۲۰۱۷ ۰۱:۴۳:۰۷ +۰۰۰۰UTCشنبهص۳۰۴۳vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  طراحی سیستم عایق کاری paramisrockwool 2 1,181 Tue, ۱۲ Dec ۲۰۱۷ ۰۰:۴۲:۲۹ +۰۰۰۰UTCسه شنبهص۳۰۴۲vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  عایق کاری بیمارستان Ng Tend Fong در سنگاپور با پشم سنگ paramisrockwool 0 671 Thu, ۲۳ Nov ۲۰۱۷ ۰۴:۲۵:۴۶ +۰۰۰۰UTCپنج شنبهص۳۰۲۵vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  مقایسه دو عایق پشم سنگ و یونولیت paramisrockwool 0 868 Thu, ۱۶ Nov ۲۰۱۷ ۰۶:۰۹:۲۶ +۰۰۰۰UTCپنج شنبهص۳۰۰۹vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  سود حاصل مصرف کم انرژی با عایق کاری با پشم سنگ paramisrockwool 0 604 Fri, ۱۰ Nov ۲۰۱۷ ۰۴:۴۵:۲۱ +۰۰۰۰UTCجمعهص۳۰۴۵vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool
  نقش معماری و عایق مناسب در مصرف انرژی paramisrockwool 0 726 Tue, ۰۷ Nov ۲۰۱۷ ۲۳:۴۳:۰۳ +۰۰۰۰UTCسه شنبهع۳۰۴۳vUTC
آخرین ارسال: paramisrockwool

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
صفحه‌ی تماس | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS