درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

انجمن مهندسین عمران سون سیویل سایر انجمن ها موضوعات متفرقه v
موزه هولوکاست؛ اثر موشه سفدی یادگاری بر یک فاجعه تاریخی

امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

موزه هولوکاست؛ اثر موشه سفدی یادگاری بر یک فاجعه تاریخی

Fri, ۲۸ Feb ۲۰۱۴ ۰۴:۰۹:۰۲ +۰۰۰۰UTCجمعهص۰۹vUTC,
#1
موزه هولوکاست؛ اثر موشه سفدی یادگاری بر یک فاجعه تاریخی
موزه هولوکاست؛ اثر موشه سفدی یادگاری بر یک فاجعه تاریخی
این مجموعه فرهنگی , آموزشی و تحقیقاتی که از آن به عنوان عظیم ترین مرکز بین المللی هولوکاست یاد می شود,یکی مهم ترین آثار موشه سفدی است.
            [تصویر: %D9%85%D9%88%D8%B4%D9%87%20%D8%B3%D9%81%...B%8C_3.jpg]
موزه تاریخ هولوکاست مهمترین قسمت از پروژه ای به مساحت ۷۵۰۰۰ متر مربع است که در دامنه های سر سبز تپه ای مشرف به شهر اورشلیم جانمایی شده است. مراحل ساخت و اجرای این پروژه در مارس ۲۰۰۵ میلادی پایان یافته است. این طرح توسعه ۱۰ ساله با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری یهودیان در بنیاد واثم صورت گرفته است.

این مجموعه فرهنگی , آموزشی و تحقیقاتی که از آن به عنوان عظیم ترین مرکز بین المللی هولوکاست یاد می شود,یکی مهم ترین آثار موشه سفدی است. این مجموعه از چندین ساختمان مختلف و مجزا تشکیل شده است که به نحو زیبایی با توپوگرافی و شیب دامنه کوه ترکیب شده اند, این بناها در ظاهر از یکدیگر جدا می باشند و توسط پل هایی مستقیم و مسیرهای ارگانیک به یکدیگر متصل میشوند.
                [تصویر: %D9%85%D9%88%D8%B4%D9%87%20%D8%B3%D9%81%...%201_2.jpg]
اما با توجه به پلان موزه در می یابیم که تمامی فضاهای اصلی موزه در زیر زمین به یکدیگر متصل و در ارتباط می باشند.

مهمترین عضو مجموعه حجم خطی است که با زاویه ای تقریبا ۳۰ درجه نسبت به سایر بناهای مجموعه کوه را قطع کرده و قسمت هایی از آن در دل زمین مدفون می باشد. این فضا نمایشگاهی خطی با مقطعی مثلثی شکل می باشد که ورود به آن توسط پلی که از ساختمان اصلی موزه جدا می شود ممکن می باشد.در انتهای این مسیر دیوارهای آن از هم جدا شده و با خم شدن به بیرون دید به دره را ممکن می سازد.این گشودگی فرمال حجم که یادآور بال گشوده پرندگان است استعاره ای بر ادامه زندگی پس از مرگ می باشد.
            [تصویر: %D9%85%D9%88%D8%B4%D9%87%20%D8%B3%D9%81%...%202_2.jpg]
                                                                                          الهام از بال پرندگان

گالری های این مجموعه در مجاورت این خط مستقیم در زیر زمین قرار گرفته اند و از نورگیر شیشه ای که در شکاف بام حجم در ارتفاع ۱۸ متری قرار دارد,نور میگیرند. این گالری ها در نگاه نخست از نظر پنهانند و به مرور که مخاطبان در مسیر خطی حرکت می کنند به ترتیب تاریخ و با موضوعات مختلف نمایان می گردند.

در نزدیکی گشودگی انتهای مسیر مفصلی است که از طریق آن می توان به فضایی با پلانی دایره شکل وارد شد. نور طبیعی این فضا دعوت کننده می نماید و مخاطبین را از طریق پلی به تاثیر گذارترین و شاخص ترین قسمت موزه راهنمایی میکند: استراکچری مخروطی به ارتفاع ۱۰ متر که انتهای آن به سمت آسمان باز بوده و جداره های آن مملو از تصاویر قربانیان هولوکاست می باشد.تصاویری که که غالبا از افرادی ناشناخته بوده و در زیر نور طبیعی با حالتی معصومانه در کنار یکدیگر چیده شده اند. جداره های مایل حجم مخروطی که تقریبا در زمین مدفون شده است امکان دید به تمامی تصاویر را ممکن می سازد. هرچند که شمایلی کلی از مجموعه مدنظر معمار بوده و در هر صورت رویت دقیق تصاویر ممکن نمی باشد.
              [تصویر: %D9%85%D9%88%D8%B4%D9%87%20%D8%B3%D9%81%...jpg4_2.jpg]

ساختمان اصلی که ورود به مجموعه از طریق آن ممکن می باشد, ساختمانی شفاف و شیشه ای است که در پیرامون آن رواقی توسط ستون های مایل و عریض ایجاد شده است و در زیر آن قسمت های اداری, کافی شاپ و سالن آمفی تئاتر قرار دارند.
                [تصویر: %D9%85%D9%88%D8%B4%D9%87%20%D8%B3%D9%81%...jpg5_2.jpg]

کلیت حجم بسیار خالص و ساده بوده و بتن که مصالح اصلی ساختمان است در اکثر نقاط به صورت خام و طبیعی به کار برده شده است.

در سمت دیگری از گالری خطی آمفی تئاتر رو باز کوچکی در مجاورت حیاطی دیده میشود که عاری از هرگونه پوشش گیاهی بوده و در تراز زیرزمین قرار دارد.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  باغ گیاه شناسی تهران (باغ موزه) tourr 0 278 Mon, ۲۴ Apr ۲۰۱۷ ۱۶:۴۶:۴۳ +۰۰۰۰UTCدو شنبهع۳۱۴۶vUTC
آخرین ارسال: tourr
  مهمترین مکان های تاریخی دنیا tourr 0 297 Thu, ۰۲ Feb ۲۰۱۷ ۱۶:۱۷:۰۶ +۰۰۰۰UTCپنج شنبهع۲۹۱۷vUTC
آخرین ارسال: tourr
  موزه‌ی گوگنهایم نیویورک؛ آخرین یادگار رایت معمار نامدار آمریکایی مهندس ساخت و ساز 0 1,043 Sun, ۰۹ Mar ۲۰۱۴ ۰۲:۲۶:۱۵ +۰۰۰۰UTCيك شنبهص۲۶vUTC
آخرین ارسال: مهندس ساخت و ساز

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
صفحه‌ی تماس | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS